مکس بورس

یک ادعا در مورد سهمیه بنزین تاکسی‌های اینترنتی - مکس بورس

به گزارش مکس‌بورس، مسعود رضایی بیان کرد: رانندگان تاکسی‌ با مراجعه به سامانه «سماس» می‌توانند عملکرد واریز و برداشت ماهانه خود را مشاهده کنند.

این مقام مسئول افزود: به صورت کلی تاخیری در واریز سهمیه تاکسی‌های اینترنتی و سایر کاربری‌های عمومی که سهمیه اعتباری دریافت می‌کنند در این ماه نداشتیم.

او ادامه داد: عملکرد و اطلاعات کاربری‌های مختلف در شرکت‌های‌ذی ربط جمع‌آوری می‌شود و سپس در بستر‌های امنی که با وزارت کشور برقرار شده صحت‌سنجی اطلاعات انجام می‌شود و بعد از آن، وزارت نفت سهمیه‌ها را فعال می‌کند و کاربری‌های مختلف می‌توانند از سهمیه‌ها استفاده کنند.

دیرکردی وجود ندارد

رضایی در رابطه با این دیرکرد‌ها بیشتر توضیح داد: این اسمش دیرکرد نیست، عملکرد ماه گذشته بعد از اینکه توسط پایگاه داده مختلفی که شرکت‌ها دارند، جمع‌آوری می‌شود، باید فرآیند صحت‌سنجی و انطباق با مصوب‌ها را بگذراند و بعد از اینکه مغایرت‌های احتمالی که دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد از جمله تغییراتی که در مصوبات رخ می‌دهد و تغییراتی که در مالکیت خودرو‌ها ایجاد می‌شود و … مورد بررسی قرار گرفت، فرآیند صحت‌سنجی حدود ۲۰ روز تا یک ماه به طول می‌انجامد.

او در رابطه با این بازه زمانی یک ماهه توضیح داد: طبق دستورالعمل‌هایی که با وزارت کشور داریم، در ۱۰ روز اول عملکرد‌ها از شرکت‌های مختلف دریافت می‌شود و حدود ۱۰ روز صحت‌سنجی اطلاعات زمان می‌برد و انطباق اطلاعات را وزارت کشور انجام می‌دهد؛ و ۱۰ روز پایانی صرف ارسال اطلاعات می‌شود و ظرف ۴۸ ساعت این سهمیه‌ها پیاده‌سازی خواهد شد.

تاخیر در واریز سهمیه بنزین تاکسی‌های آنلاین طبیعی است

رضایی گفت: تمام این فرآیند‌ها در حداقل زمان انجام می‌شود. طبیعی است که پایگاه‌های داده‌ای شرکت‌های خصوصی نمی‌توانند به صورت آنلاین و بدون صحت‌سنجی با پایگاه‌های بالا دستی و بانک‌ها ارتباط داشته باشند و این اتفاقی که تا به الان افتاده این است که در شروع طرح این فاصله زمانی به دو ماه افزایش پیدا می‌کرده است. این یک فرآیند طبیعی است و این اتفاقات باید بیفتد به دلیل اینکه این یک سرمایه ملی است.

او در آخر تصریح کرد: سامانه‌ای در وزارت کشور به نام سامانه سماس راه‌اندازی شده و در این سامانه رانندگان می‌توانند عملکرد خود را مشاهده کنند و اگر مغایرتی در آن زمینه مشاهده کردند، می‌توانند با پشتیبانی این سامانه یا سامانه پاسخگویی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران تماس حاصل کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آخرین اخبار حوزه انرژی را از صفحه انرژی و کالای مکس‌بورس دنبال کنید.

بازدید : - بار دسته بندی : اخبار بورس تاريخ : 15 اکتبر 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها