مکس بورس

6 خبر از 6 شرکت بورسی منتشر شد - مکس بورس

6 خبر از 6 شرکت بورسی منتشر شد

15:16 – 1400/01/21

6 خبر از6 شرکت بورسی منتشر شد.

به گزارش «مکس بورس»، دنیای اقتصاد نوشت: مهم‌ترین موضوعاتی که طی روزهای گذشته در چارچوب افشای اطلاعات با اهمیت در سایت کدال منتشر شد مربوط به تحصیل سهام و انعقاد قرارداد مهم می‌شد.

خرید سهام سه شرکت از سوی «سقاین»

در ارتباط با موضوع اول شرکت سیمان قاین (سقاین) را داریم که در آن از خرید سهام سه شرکت سیمان صوفیان، سیمان مازندران و سیمان فارس به مبلغ ۶/ ۵۴ میلیارد تومان خبر داده است. از این رقم حدود ۲۰ میلیارد تومان به سهام شرکت صوفیان اختصاص یافته است، ۵/ ۲۹ میلیارد تومان دیگر هم از شرکت سیمان مازندران و ۵ میلیارد هم از شرکت فارس سهام خریداری شده است.

به این ترتیب ۰۸/ ۱ درصد از «سصوفی» به مالکیت شرکت سیمان قاین در این شرکت اضافه شد. قبلا درصد مالکیت این شرکت در «سصوفی» کمتر از یک درصد بود. درصد مالکیت شرکت قاین در «سمازن» هم از ۵۵/ ۲ قبلی به ۴۸/ ۴ درصد رسید. اما از آنجا که قبلا شرکت قاین هیچ سهامی در «سفار» نداشته، با این معامله درصد مالکیت‌اش در آن شرکت به ۲۴/ ۰ درصد رسیده است.

در ارتباط با موضوع تغییر مالکیت‌ها، شرکت صنعتی و شیمیایی رنگین(شرنگی) هم اطلاعیه‌ای منتشر کرده است که در آن گفته شده «به علت فوت مرحومه سرکار خانم عسل ثقفی‌فر سهامدار عمده شرکت،کلیه سهام متعلق به نامبرده پس از طی مراحل قانونی به وارث قانونی ایشان منتقل شد و در حال حاضر سرکارخانم سیلویا هارتونیان مالک ۳۰.۸۹۳.۷۴۸ سهم شرکت صنعتی و شیمیایی رنگین و معادل ۶۵درصد از سهام شرکت هستند.»

امضای دو قرارداد در شرکت سبحان دارو

در ارتباط با موضوع «انعقاد قرارداد مهم» هم دو اطلاعیه از شرکت سبحان‌دارو (دسبحان) در کدال منتشر شده که هر دو آنها به موضوع «توزیع و فروش محصولات دارویی و مکمل‌های غذایی» برمی‌گردد. یکی از این قراردادها با شرکت پخش سراسری وایا دارو و دیگری با شرکت دارو بهداشت شفا آراد امضا شده است.

مدت قرارداد با شرکت وایا دارو از تاریخ ۳۰ مهر امسال شروع و گفته شده تا فسخ قرارداد ادامه خواهد یافت. مبلغ این قرارداد متناسب با حجم کالای درخواستی و نرخ مصوب سازمان غذا و دارو است و نحوه تسویه چهار ماه پس از تحویل کالا خواهد بود. پیش‌بینی شده حاشیه سود این قرارداد بین ۴۵ تا ۵۵ درصد باشد.

در ارتباط با قرارداد دوم هم به همین شکل خواهد بود و همین طور پیش‌بینی شده که حاشیه سود آن بین ۴۵ تا ۵۵ درصد باشد.

سایر اطلاعیه‌های مهم

علاوه بر اینها طی چند روز گذشته چند اطلاعیه دیگر هم در چارچوب افشای اطلاعات با اهمیت منتشر شده است. در این ارتباط اطلاعیه شرکت سیمان لار سبزواررا داریم که از انعقاد یک قرارداد و تفاهم‌نامه علمی با دانشگاه حکیم سبزواری خبر داده شده است.

گفته شده که این قرارداد در راستای مدیریت و صرفه‌جویی هزینه‌های انرژی توسط گروه‌های علمی و پژوهشی امضا شده است.

همین طور اطلاعیه دیگری از طرف شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی منتشر شده که موضوع آن به« خسارت تاخیر تادیه دادرسی شرکت ملی صنایع پتروشیمی» برمی‌گردد.

درباره مبلغ و ذخیره مربوط به این بدهی در اطلاعیه توضیح داده شده است: «اعلام نظر هیات کارشناسی سه نفره حداقل به مبغ ۳.۳۳۵ میلیارد ریال و حداکثر ۴.۶۹۲ میلیارد ریال و همین طور ذخیره مربوط به بدهی فوق الذکر در دفاتر این شرکت به مبلغ یک میلیارد ریال است. بدیهی است این شرکت مراتب اعتراض خود را به نظریات کارشناسی مزبور اعلام خواهد کرد.»

در نهایت اطلاعیه شرکت البرز دارو را داشتیم که موضوع آن به « افشای معاملات موضوع ماده ۱۲۹ لایحه اصلاحی قانون تجارت یا سایر اشخاص وابسته» برمی‌گردد. طرف این معامله شرکت پخش البرز است که از شرکت‌های هم‌گروه البرزدارو محسوب می‌شود. طبق این اطلاعیه ملبغ این معامله ۲۷ میلیارد تومان بوده که نسبت به کل دارایی‌های شرکت ۲.۰۴۱ درصد است.

بازدید : - بار دسته بندی : بورس تاريخ : 28 آوریل 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.