مکس بورس

چرا « خاهن » با اقبال سرمایه‌گذاران مواجه شده‌است؟ - مکس بورس

درست زمانی که بسیاری از نمادهای گروه خودرویی با عدم رغبت سهامداران به خرید در قیمت‌های مثبت مواجه هستند؛ اقبال سرمایه‌گذاران به برخی تک سهم‌های این گروه کاملا به چشم می‌آید. البته دلایل اقبال به موارد یاد شده یکسان نیستند در برخی موارد بهبود عملکرد و برخی اخبار ویژه و در برخی دیگر سفته‌بازی انگیزه ورود نقدینگی است. در این گزارش بار دیگر به دلایل رشد « خاهن » خواهیم پرداخت.

همانطور که در گزارش مجمع شرکت آهنگری تراکتورسازی ایران مطرح شد، بحث عقد قراردادهای جدید شرکت آهنگری تراکتورسازی ایران با ایدم و ایران خودرو دیزل و فراهم‌سازی مقدمات تامین قطعات مورد نیاز این شرکت‌ها (تغییر مقیاس تولید و فروش شرکت) در کنار مشارکت در تامین برخی قطعات پژو 2008 و سرعت شرکت در وصول مطالبات معوق از مهمترین نکات مجمع عمومی عادی سالانه بود.

اما نامه منتشر شده مدیرعامل شرکت در خصوص تاثیر قراردادهای فوق به میزان افزایش 1000 تن تولید به ارزش 96 میلیارد ریال است. از آنجایی که قرارداد فوق از نظر حجم سهم بالایی از تولیدات شرکت را شامل نمی‌شود، افزایش نرخ این محصولات نیز نمی‌تواند تاثیر خاصی بر عملکرد شرکت بگذارد. به نظر می‌رسد با توجه به اظهارات تیم اجرایی در مجمع عمومی عادی سالانه، تغییر مقیاس تولید و تاثیر آن بر سودآوری شرکت بیش از اظهارات فعلی مدیرعامل باشد.

بازگشایی نسبتا خوب این نماد و معاملات خوب امروز را می‌توان به انتظار مطرح شده در گزارش فوق نسبت داد.

بازدید : - بار دسته بندی : بورس تاريخ : 18 مارس 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.